Graterlia OS SH4
Przypominamy o aktualizacji systemu do najnowszej wersji po instalacji.
Pobierając Graterlia OS zgadzasz się na warunki licencji (klik)


Graterlia to System Operacyjny Linux oraz oprogramowanie OpenPLi dla tunerów DVBx.

   Graterlia OS (Operating System) → to kompletnie inne podejście do zagadnienia Linuxa na tunerach satelitarnych - jest to coś na kształt dystrybucji Linuxa a nie kompletny IMAGE zawierający wszystko lub prawie wszystko co możliwe. Graterlia OS to nic innego jak system Linux (w wersji minimalnej) + minimalna ilość zainstalowanych paczek na systemie. Graterlia OS nie jest łatwa w obsłudze (terminal Twoim przyjacielem).
   Instalujesz na własne ryzyko. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za to co robisz, jak to robisz i jaki będzie efekt końcowy tego co zrobisz. Zanim zaczniesz wgrywać cokolwiek przeczytaj naszą stroną WWW, FAQ i zerknij na forum.

    Pamiętaj również, że oglądanie telewizji płatnej bez uiszczenia stosownych opłat jest nielegalne! A my nie popieramy takich niedozwolonych działań.

  I jeszcze na koniec mała UWAGA → system nie jest tworzony dla wszystkich – wiem, że mogło to dziwnie zabrzmieć. Tak jak jest wiele dystrybucji Linuxa, tak jest wiele IMAGE na tunery satelitarne. Jedne są łatwiejsze w obsłudze, a inne trudniejsze. Graterlia OS to nie IMAGE a OS i nie będzie z założenia ŁATWA. Będzie systemem dla osób otwartych, które mają już jakąś wiedzę o systemach linuxowych lub potrafią ją szybko nabyć. Każda osoba, która dotąd nie miała do czynienia z Linuxem i w istocie chcąca się czegoś nauczyć również da sobie radę. Nie będzie po prostu ułatwiaczy typu "jeden klik i już". Decydując się na instalację tego systemu, prosimy, pamiętaj o tej maleńkiej, acz ważnej UWADZE!

Graterlia OS jest dla Ciebie, jeżeli:

  •     oczekujesz prostego, stabilnego Systemu Operacyjnego dla VU+, ADB5800xx, ADB28xx, SagemCom88, Spark7162;
  •     cenisz sobie możliwość aktualizacji bez wiecznego wgrywania wszystkiego od nowa, jak wychodzi nowa wersja softu;
  •     terminal nie jest dla Ciebie miejscem strasznym a wręcz przeciwnie – nie przeraża Cię;
  •     nie oczekujesz multum funkcji, wtyczek, dodatków, skórek, wodotrysków a stawiasz na wyselekcjonowanie tego, co wartościowe.

Graterlia OS nie jest dla Ciebie, jeżeli:

  •     oczekujesz, że system zrobi za Ciebie wszystko lub prawie wszystko;
  •     chcesz mieć preinstalowane pakiety, bo tak jest łatwiej;
  •     najważniejsze to mieć multum funkcji, wtyczek, dodatków, skórek, wodotrysków i to na wyciągnięcie pilota – stabilność jest na dalszej pozycji.

   Pamiętaj że Graterlia OS powstaje według konkretnych założeń, jakie przyjął autor projektu. Jeżeli nie rozumiesz ich, nie są one dla Ciebie do zaakceptowania lub jeżeli stwierdzisz, że Graterlia OS nie jest dla Ciebie (trzy punkty powyżej) proszę – posłuchaj Nas i nie instaluj jej. Zaoszczędzi to kłopotów zarówno Tobie jak i Nam. Założenia Graterlia OS są takie, jakie są. Graterlia nie była, nie jest i nigdy nie będzie jak każdy inny soft. Jest inna i taka pozostanie.

 

   Lista zainstalowanych pakietów:

  • autofs, busybox, chkconfig, cron, dev-gos, dropbear, e2fsprogs, ethtool, glibc-gos, graterlia, graterlia-core, graterlia-locale-pl, graterlia-logo, graterlia-scripts, kernel-core-default-gos, kernel-modules-default-gos, libcap, libcomerr, libgcc-gos, libpopt, libproc, libsigc++, libstdc++, ncurses-libs-gos, ntpdate, opkg, procps, sti-firmware-audio, sti-firmware-video, stm-utils, system-core, sysvinit, util-linux-gos, vsftpd, zlib

 


  Graterlia OS dla SPARK7162

   Graterlia OS dla SagemCom88

   Graterlia OS dla ADB2850ST/ADB2849ST

    Graterlia OS dla ADB5800xx

   Graterlia OS dla Ferguson Ariva@Link 200


Opublikowane 08/03/2013, 23:38:55.
Ostatnia aktualizacja 07/10/2017, 13:28:10.